Trapecinio profilio stogo danga

    

Stogo paruošimas
Dangos montavimas


Plieninės dangos trapecinis profilis T-18 naudojamas stogų ir sienų dengimui. Dangą gaminame iš įvairios skardos, t.y. aliumocinko bei plieno padengto cinku arba aliumocinku su polimerine danga (galimos įvairios spalvos pagal pageidavimą). Danga lengvai ir greitai montuojama, tvirtinama varžtais. Lakštai gaminami reikiamų ilgių.

Charakteristika:

   Trapecinio profilio stogo danga
 
Trapecinio profilio plieninė danga puikiai tinka įvairių nuolydžių stogams, ūkiniams pastatams, stoginėms, pavėsinėms, angarams ir voljerams. Tokią stogų dangą galima naudoti įterpiant skaidrius trapecinius profilius (nuoroda į Produktai/Skaidrustrapeciniaiprofiliai) kaip švieslangius.
Šiuolaikiškos plieninės stogų dangos yra ilgaamžės: gamintojas suteikia 10 metų garantiją spalvai ir net 20 metų plienui. Plieno lakštai, iš kurių formuojamos stogo dangos, yra cinkuoti ir iš abiejų pusių padengti specialiu gruntu, pasyvuoti, padengti dažais, kurie apsaugo plieną nuo korozijos, o spalvą nuo blukimo.
Specialus gruntas ir dažai, puikiai apsaugo dangą nuo saulės spindulių, todėl spalva ilgus metus neblunka, o ant jos paviršiaus neauga augalai (samanos, kerpės).
 

 
 Dengiant šią dangą Jums papildomai gali prireikti:
 

 •     Norimos spalvos stoginių savisriegių;
 •     Difūzinės ir antikondensacinės plėvelės;
 •     Universalių tarpinų;
 •     Korekcinių dažų;
 •     Statybinių profilių;
 •     Lietaus nuvedimo sistemos;
 •     Standartinių ir nestandartinių lankstinių;
 •     Plieninių dailylenčių SIDING;
 •     Plastikinių dailylenčių pastogių pakalimams;
 •     Plieninės valcuotos/profiliuotos dangos pastogių pakalimams;
 •     Metalinės sniego užtvaros (sniego gaudytuvų);


Visa tai galime Jums pasiūlyti užsisakyti mūsų įmonėje. Jei turite tikslius stogo plokštumų matmenis – paskaičiuosime tikslią medžiagų sąmatą.

Ką būtina žinoti dengiant trapecinio profilio plieninę stogo dangą

Stogo dangos užsakymas
UAB „Euro Meta“ pagamins stogo dangą pagal Jūsų pateiktus matmenis iš projektinių brėžinių arba pagal paprastai nubraižytą planą. Kuo daugiau matmenų – tuo tiksliau galima apskaičiuoti Jums reikalingą dangos kiekį, t.y. lakštų skaičių ir ilgį. Labai svarbu pamatuoti netik visų plokštumų ilgį ir plotį, bet, kai kalbama apie trikampio formos šlaitus, ir vertikalų ilgį, t.y. vietą, kur bus dengiamas plokštumos ilgiausias lakštas, bei kiek toji aukščiausia vieta yra nutolusi į abi puses ilgosios horizontalios kraštinės atžvilgiu.

Sandėliavimas:
Atgabentiems lakštams, jei jie bus iškraunami ant žemės papildomai reikės paruošti bent 15 – 20 cm aukščio atraminius tašelius, kas maždaug 1 – 1,5 metro. Normaliomis lauko sąlygomis stogo lakštus galima laikyti ne ilgiau kaip mėnesį. Laikant ilgiau, lakštai turi būti perdengti lentjuostėmis taip, kad tarp jų atsirastų oro tarpas, siekiant išvengti drėgmės. Atskiri lakštai ant stogo keliami išilgai atramų (lentų paremtų į karnizą), keliuose vietose prilaikant juos iš šono. Kėlimo metu nestovėkite po lakštais. Draudžiama kelti lakštus laikant už galų – lakštas perlinks.
 

 
Dangos montavimas
 
Profiliuotų lakštų apdorojimas ir reikalingi įrankiai
Jūsų užsakyta profiliuota stogo danga būna paruošta tikslaus ilgio stačiakampio formos lakštais. Daugeliu atveju prireikia lakštus perpjauti kampu ar išilgai montavimo vietoje. Tai galima daryti tik specialiais įrankiais, kurie neįkaitina medžiagos pjovimo metu (jei nesate stogdengys – galima šiuos įrankius išsinuomoti.
Be įrankių lakštams pjaustyti, Jums dar prireiks matavimo ruletės, žymeklio (pvz. kreidos) ir elektrinio suktuvo sraigtams prisukti.
Dėmesio!!! Lakštus draudžiama pjauti abrazyviniais diskais. Įspėjame, kad naudodami netinkamus įrankius, netenkate suteikiamos garantijos. Jei pjovėte lakštus, kruopščiai nurinkite ir nuvalykite pjovimo drožles bei atraižas, kad jos nepažeistų montuojamos dangos paviršiaus. Rekomenduojame paviršiaus pažeidimus uždažyti korekciniais dažais, kurių nedideliais kiekiais (koregavimo tikslams) galite įsigyti mūsų įmonėje. Dažant pažeistas vietas reikia labai saugoti, kad dažai nepatektų ant nepažeistos polimerinės dangos, esančios aplink jas. Draudžiama tepti dažus ant viso skardos lakšto ar jo dalies.

Profiliuotų lakštų montavimas
Išilgai karnizo nutempkite virvę, kad galėtumėte tiksliai sumontuoti karnizo lankstinį ant kurio viršaus vėliau bus montuojami profiliuoti lakštai. Lankstinys tvirtinamas cinkuotomis vinimis ar sraigtais prie pirmo grebėsto. Jei naudosite sandarinimo tarpinę – pasirūpinkite, kad būtų paliktos skylės ventiliacijai. Šis lankstinys, kartais vadinamas „lašeline“, reikalingas nuvesti lietaus vandenį nuo stogo į lietaus nuvedimo sistemą.
Profiliuota trapecinio profilio skarda montuojama pradedant nuo apačios ir lygiuojant su karnizu, o ne su kraigu. Lakštus galima montuoti pradedant iš kairės į dešinę ar atvirkščiai. Karnizo užlaida (skardos išsikišimas už karnizo) 40-45 mm.

Prie grebėstų profiliuoti lakštai tvirtinami specialiais savisriegiais žemesniojoje profilio plokštumoje (griovelyje). Jungiant lakštus tarpusavyje – aukštesniojoje plokštumoje (kalnelyje). Montuojant lakštus ant medinių grebėstų – naudojami 4.8 x 28 mm savisriegiai, o tvirtinant prie plieninių – 4.8 x 20 mm savisriegiai.  Lakšto kairėje išilginėje pusėje yra kapiliarinis griovelis, kuris montuojant turi atsidurti po kitu lakštu. Sandarumui užtikrinti jungimo vietose būtina užleidžiant lakštus vieną ant kito per 1 bangą. Jeigu jūsų stogo nuolydis yra mažesnis nei 5 laipsniai galima lapus užleisti ir per 2 bangas.

Lakštų klojimas
Pirmąjį profiliuotą lakštą tvirtiname iškišus jį žemiau karnizo apie 40-45 mm. Lakštą tvirtiname vienu savisriegiu prie grebėsto ties karnizu, o kitą ties kraigu. Taigi lakštą laiko du sraigtai. Tuomet užsidėkite kitą lakštą ir sulygiuokite kito lakšto kraštą su pirmojo apačia (lygiuojame apatinę dalį), o jei kažkas neatitinka – nuimkite lakštus vieną nuo kito ir iš naujo tiksliai sulygiuokite. Sutvirtinkite lakštus tarpusavyje viršutinėje plokštumos (bangos dalyje), pradėdami nuo karnizo link kraigo. Tarpai tarp varžtų apie 500 mm. Taip sumontuokite tris ar keturis lakštus. Išsukite sraigtus ties kraigu ir sulygiuokite juos tiksliai pagal karnizą.

Profiliuotų lakštų tvirtinimas
Trapecinio profilio lakštus tvirtinkite į grebėstą ties karnizu sukdami sraigtą į kas antrą bangą. Ties kraigu tvirtinkite lakštus į grebėstą kas antroje profilio bangoje (2-3 sraigtai lakštui vienoje linijoje). Vidurinėje dalyje naudokite 4-5 savisriegius kvadratiniam metrui parinkdami vietas „zig-zag“ principu.
Jei šlaitas ilgas ir prireikia jungti kelis lakštus išilgai, tuomet viršutinis trapecinio profilio lakštas užleidžiamas ant apatinio ne mažiau kaip  200 mm ir fiksuojamas prie grebėsto kiekvienos bangos apačioje (griovelyje).
Kad būtų lengviau lygiuoti, ant apatinės linijos lakštų nusibrėžkite kreidos liniją.

Jei reikia dengti lakštus keliomis eilėmis jų montavimo eiliškumas turėtų būti toks:

3    5    7    8
1    2    4    6

Lankstinių montavimas
Stogo lankstinius (kraigus, vėjalentes ir pan.) montuokite užleisdami lankstinio dalis vienas ant kitų ne mažiau kaip 100 mm, o tvirtinkite ne rečiau kaip kas 1000 mm. Vėjalentė turi dengti artimiausią profiliuotos dangos bangą.

Patarimai
Saugokite save ir kitus: dirbdami su bet kokio profilio plieno lakštais, visada vilkėkite apsauginius drabužius ir darbines pirštines, kad nesusižeistumėte į aštrius skardos kampus ar kraštus. Prieš keldami lakštus ant stogo – gerai įsitikinkite, kad kėlimo priemonės (juostos, virvės) yra tinkamos naudoti, ar gerai pritvirtintos, nepažeistos ir pakankamai tvirtos lakštų svoriui kelti. Venkite lakštų kėlimo esant stipriam vėjui, taip pat keliant juos ant stogo – nevaikščiokite ir nestovėkite po jais. Dirbdami ant stogo, elkitės apdairiai, naudokite saugos diržus ir neslidžią avalynę. Visose stogo montavimo stadijose laikykitės darbo saugos reikalavimų.
 
Jei kyla kokių klausimų – visada galite kreiptis į mūsų įmonės specialistus ir sulaukti patarimo.

 • Trapecinio profilio stogo danga
 • Trapecinio profilio stogo danga
 • Trapecinio profilio stogo danga
 • Trapecinio profilio stogo danga
 • Trapecinio profilio stogo danga
 • Kontaktai

  UAB „Euro Meta“
  Įm.kodas 300860750,
  PVM mokėtojo kodas LT100003314614
  Pelkių g. 58,
  LT-37454 Panevėžys, Lietuva
  Mob. +370 684 083 43
  El.paštas: