Trapecinio profilio sienų danga (T-18)

  
Plieninės dangos trapecinis profilis T-18 naudojamas stogų ir sienų dengimui. Dangą gaminame iš įvairios skardos, t.y. aliumocinko bei plieno padengto cinku arba aliumocinku su polimerine danga (galimos įvairios spalvos pagal pageidavimą). Danga lengvai ir greitai montuojama, tvirtinama varžtais. Lakštai gaminami reikiamų ilgių.

Charakteristika:

Trapecinio profilio sienų danga (T-18)
 

Bendras plotis: 1130 mm
Dengiamas plotis: 1070 mm
Bangos aukštis: 18 mm
Skardos storis: 0,48 - 0,5 mm
Lakštų ilgis: iki 7800 mmTrapecinio profilio plieninė sienų danga puikiai tinka įvairiam panaudojimui: ūkiniams pastatams, stoginėms, pavėsinėms, angarams, tvoroms, voljerams. Platus spalvų pasirinkimas leis priderinti ilgaamžišką dangą prie jau esamo Jūsų eksterjero.  Tokią sienų dangą galima naudoti įterpiant skaidrius trapecinius profilius kaip švieslangius.
Ši profiliuota danga plačiai naudojama pastogių pakalimams.
 
Pastaruoju metu itin populiaru trapecinę sienų dangą rinktis iš natūralų medį primenančios medžio imitacinės skardos. Tokia danga puikiai tiks tvorai, malkinei, ūkiniam pastatui, pavėsinei ar kitai Jūsų pasirinktai vietai. Kokybiškas vaizdas be jokios papildomos priežiūros, priešingai nei renkantis medieną.
Šiuolaikiškos plieninės dangos yra ilgaamžės: gamintojas suteikia 10 metų garantiją spalvai ir net 20 metų plienui, o stogas tarnauja 45 ir daugiau metų. Plieno lakštai, iš kurių formuojamos sienų dangos, yra cinkuoti ir iš abiejų pusių padengti specialiu gruntu, pasyvuoti, padengti dažais, kurie apsaugo plieną nuo korozijos, o spalvą nuo blukimo.
Specialus gruntas ir dažai, puikiai apsaugo dangą nuo saulės spindulių, todėl spalva ilgus metus neblunka, o ant jos paviršiaus neauga augalai (samanos, kerpės).

Dengiant šią dangą Jums papildomai gali prireikti:

    Norimos spalvos savisriegių;
    Korekcinių dažų;
    Statybinių profilių;
    Standartinių ir nestandartinių lankstinių;
    Plieninės valcuotos/profiliuotos dangos durims, vartams ar dekorui;

Visa tai galime Jums pasiūlyti užsisakyti mūsų įmonėje. Jei turite tikslius sienų plokštumų matmenis – paskaičiuosime tikslią medžiagų sąmatą.

Ką būtina žinoti dengiant trapecinio profilio plieninę sienų dangą?
 
Stogo dangos užsakymas:
UAB „Euro Meta“ pagamins sienų dangą pagal Jūsų pateiktus matmenis iš projektinių brėžinių arba pagal paprastai nubraižytą planą. Kuo daugiau matmenų – tuo tiksliau galima apskaičiuoti Jums reikalingą dangos kiekį, t.y. lakštų skaičių ir ilgį. Labai svarbu pamatuoti netik visų plokštumų ilgį ir plotį, bet, kai kalbama apie trikampio formos šlaitus, ir vertikalų ilgį, t.y. vietą, kur bus dengiamas plokštumos ilgiausias lakštas, bei kiek toji aukščiausia vieta yra nutolusi į abi puses ilgosios horizontalios kraštinės atžvilgiu.
 
Sandėliavimas
Atgabentiems lakštams, jei jie bus iškraunami ant žemės papildomai reikės paruošti bent 15 – 20 cm aukščio atraminius tašelius, kas maždaug 1 – 1,5 metro. Normaliomis lauko sąlygomis stogo lakštus galima laikyti ne ilgiau kaip mėnesį. Laikant ilgiau, lakštai turi būti perdengti lentjuostėmis taip, kad tarp jų atsirastų oro tarpas, siekiant išvengti drėgmės. Atskiri lakštai ant stogo keliami išilgai atramų (lentų paremtų į karnizą), keliuose vietose prilaikant juos iš šono. Kėlimo metu nestovėkite po lakštais. Draudžiama kelti lakštus laikant už galų – lakštas perlinks.
Profiliuotų lakštų apdorojimas ir reikalingi įrankiai:
Jūsų užsakyta profiliuota stogo danga būna paruošta tikslaus ilgio stačiakampio formos lakštais. Daugeliu atveju prireikia lakštus perpjauti kampu ar išilgai montavimo vietoje. Tai galima daryti tik specialiais įrankiais, kurie neįkaitina medžiagos pjovimo metu (jei nesate stogdengys – galima šiuos įrankius išsinuomoti.
 
Be įrankių lakštams pjaustyti, Jums dar prireiks matavimo ruletės, žymeklio (pvz. kreidos) ir elektrinio suktuvo sraigtams prisukti.
 
Dėmesio!!! Lakštus draudžiama pjauti abrazyviniais diskais. Įspėjame, kad naudodami netinkamus įrankius, netenkate suteikiamos garantijos. Jei pjovėte lakštus, kruopščiai nurinkite ir nuvalykite pjovimo drožles bei atraižas, kad jos nepažeistų montuojamos dangos paviršiaus. Rekomenduojame paviršiaus pažeidimus uždažyti korekciniais dažais, kurių nedideliais kiekiais (koregavimo tikslams) galite įsigyti mūsų įmonėje. Dažant pažeistas vietas reikia labai saugoti, kad dažai nepatektų ant nepažeistos polimerinės dangos, esančios aplink jas. Draudžiama tepti dažus ant viso skardos lakšto ar jo dalies.
 
Sienų paruošimas
Sienų, ant kurių bus montuojama danga, paruošimas priklauso nuo to – ar šildomas bus statinys ar ne.
Jei statinys nešildomas – viskas kiek paprasčiau: sumontuojamas karkasas iš medžio ar metalinių profilių, jei tai tvora – pastatomi stulpeliai ir sumontuojami skersiniai.
Jei statinys bus apšiltinamas – prieš skardos montavimą būtina pakloti difuzinę, vėjo izoliacinę plėvelę ar kitas pagal pasirinktą šiltinimo mazgą būtinas medžiagas.
 
Lakštų jungimas
Trapecinio profilio danga pradedama dengti nuo apatinės eilės, jei statinys aukštesnis nei maksimalus pagaminamo lakšto ilgis. Išilgai lakštai jungiami klojant viršutinės eilės lakštą ant apatinės, perdengiant ne mažiau kaip 100 mm. Lakšto kairėje išilginėje pusėje yra kapiliarinis griovelis, kuris montuojant turi atsidurti po kitu lakštu. Sandarumui užtikrinti jungimo vietose būtina užleidžiant lakštus vieną ant kito per 1 bangą.
 
Profiliuotų lakštų tvirtinimas
Prie medinio karkaso profiliuoti lakštai tvirtinami specialiais savisriegiais juos sukant žemesniojoje profilio plokštumoje (griovelyje). Jungiant lakštus tarpusavyje – aukštesniojoje plokštumoje (kalnelyje). Montuojant lakštus ant medinio karkaso – naudojami 4.8 x 28 mm savisriegiai, o tvirtinant prie plieninio – 4.8 x 20 mm savisriegiai.
Trapecinio profilio lakštus tvirtinkite į karkasą ties apačia sukdami sraigtą į kas antrą bangą. Ties viršumi – kas antroje profilio bangoje (2-3 sraigtai lakštui vienoje linijoje). Vidurinėje dalyje naudokite 4-5 savisriegius kvadratiniam metrui parinkdami vietas „zig-zag“ principu.
Jei šlaitas ilgas ir prireikia jungti kelis lakštus išilgai, viršutinis lakštas prie apatinio fiksuojamas į karkasą sukant sraigtą kiekvienos bangos apačioje (griovelyje).
Kad būtų lengviau lygiuoti, ant apatinės linijos lakštų nusibrėžkite kreidos liniją.
Jei reikia dengti lakštus keliomis eilėmis jų montavimo eiliškumas turėtų būti toks:
 
3    5    7    8
1    2    4    6
 
Lankstinių montavimas
Sienų lankstinius (kampus, sąlajas ir pan.) montuokite užleisdami lankstinio dalis vienas ant kitų ne mažiau kaip 100 mm, o tvirtinkite ne rečiau kaip kas 1000 mm.
 
Patarimai
Saugokite save ir kitus: dirbdami su bet kokio profilio plieno lakštais, visada vilkėkite apsauginius drabužius ir darbines pirštines, kad nesusižeistumėte į aštrius skardos kampus ar kraštus. Prieš keldami lakštus – gerai įsitikinkite, kad kėlimo priemonės (juostos, virvės) yra tinkamos naudoti, ar gerai pritvirtintos, nepažeistos ir pakankamai tvirtos lakštų svoriui kelti. Venkite lakštų kėlimo esant stipriam vėjui, taip pat keliant juos – nevaikščiokite ir nestovėkite po jais. Dirbdami aukščiau nei 1,5 m aukštyje, elkitės apdairiai, naudokite saugos diržus ir neslidžią avalynę. Visose stogo montavimo stadijose laikykitės darbo saugos reikalavimų.
 
Jei kyla kokių klausimų – visada galite kreiptis į mūsų įmonės specialistus ir sulaukti patarimo.

 • Trapecinio profilio sienų danga (T-18)
 • Trapecinio profilio sienų danga (T-18)
 • Trapecinio profilio sienų danga (T-18)
 • Trapecinio profilio sienų danga (T-18)
 • Trapecinio profilio sienų danga (T-18)
 • Trapecinio profilio sienų danga (T-18)
 • Trapecinio profilio sienų danga (T-18)
 • Trapecinio profilio sienų danga (T-18)
 • Trapecinio profilio sienų danga (T-18)
 • Trapecinio profilio sienų danga (T-18)
 • Kontaktai

  UAB „Euro Meta“
  Įm.kodas 300860750,
  PVM mokėtojo kodas LT100003314614
  Pelkių g. 58,
  LT-37454 Panevėžys, Lietuva
  Mob. +370 684 083 43
  El.paštas: